Kde nás najdete

Naše Mateřská škola se nachází v klidné části města Sezemice. Sezemice leží v Polabské nížině asi 7 km od krajského města Pardubice. Hlavní dominantou okolí Sezemic je Kunětická hora, řeka Labe a říčka Loučná.

Něco ze zákona

Mateřská škola Sezemice byla zřízena jako příspěvková organizace města Sezemice. MŠ je samostatným právním subjektem. Statutárním orgánem je ředitelka mateřské školy, statutárním zástupcem zástupkyně mateřské školy. MŠ je devítitřídní a děti jsou zde umístěny na celodenní docházku. Celková kapacita je 213 dětí.

MŠ má šest budov

Hlavní budova

Hlavní budova obsahuje tři třídy po 25 dětech, ředitelnu, sborovnu, dvě kuchyňky na jednotlivých patrech, kuchyň v přízemí. Jednotlivé třídy se skládají z herny, vlastní třídy, umývárny s WC, lehátkárny a šatny. Součástí této budovy je školní kuchyně, kde jsou připravovány jednotlivé svačinky i obědy pro děti a zaměstnance školy. Hlavní budova je obklopena dvěmi zahradami, které jsou společné pro hlavní budovu a malou školičku.

Školička

Školička je budova s jednou třídou pro 25 dětí, která je spojena s hlavní budovou spojovací chodbou. Celá budova obsahuje několik místností. Najdeme zde samostnou třídu, také hernu a celé zázemí potřebné pro provoz školky.

Penzion

Penzion je odloučené pracoviště, kde se nachází třída pro 20 dětí. Tato budova je součástí penzionu pro seniory. Chybí zde školní zahrada, proto děti docházejí na nedalekou zahradu u hlavní budovy a školičky.

Budova "Na hřišti"

Budova Na hřišti je nová budova, která byla nově otevřena pro školní rok 2010/2011. Budova patří sportovnímu klubu TJ Spartak Sezemice. V této budově byly nově vytvořeny dvě třídy pro 43 dětí. Tyto třídy mají společnou šatnu, umývárnu a školní zahradu, která obklopuje budovu.

Budova "Hasičská zbrojnice"

V budově hasičské zbrojnice byla v září 2012 otevřena třída pro 25 dětí. Oddělení je členěno na šatnu, hernu, třídu a samostatnou lehátkárnu. Nedílnou součástí bude i školní zahrada, vybudovaná v zadní části zbrojnice.

Budova Choteč

Nejnovější, čtvrté odloučené pracoviště pro 25 dětí, se nachází od 1.9.2014 v obci Choteč, oddělení Medvídci. Budova je společným majetkem obce Časy a Choteč.  Budova je velmi prostorná, včetně přilehlé zahrady. Obsahuje hernu, šatnu, umývárny s WC, samostatnou ložnici, kuchyňku a mnoho dalších úložných prostorů.

Všechny budovy jsou vybaveny vhodným a moderním nábytkem a hračkami, které se každoročně obnovují a doplňují.